4.02.2022

ORLEN Ochrona rozwija współpracę w zakresie nowych technologii

W dniu 31 stycznia 2022 roku w Płocku zostało podpisane Porozumienie o współpracy pomiędzy ORLEN Ochrona Sp. z o.o. oraz polskim przedsiębiorstwem z branży zaawansowanych technologii ochrony i bezpieczeństwa Advanced Protection Systems SA (APS). Podstawowym celem podpisanego Porozumienia o współpracy jest wypracowanie rozwiązań dotyczących rozwiniętych technicznie systemów ochrony zakładów produkcyjnych, instalacji petrochemicznych i innych obiektów chronionych przez ORLEN Ochrona Sp. z o. o. Firma APS posiada technologię oraz nowatorski sprzęt i wyposażenie, które mogą być wykorzystywane do ochrony kluczowych zakładów produkcyjnych i instalacji. Głównym zakresem będą działania ochronne polegające na namierzaniu i neutralizacji nieautoryzowanych obiektów wkraczających w obszar chroniony. 

Advanced Protection Systems SA (APS) jest polską spółka z siedzibą w Gdyni, specjalizującą się w zaawansowanych systemach wykrywania i neutralizacji dronów.

Dokumentacja techniczna oraz oprogramowanie dotyczące rozwiązań zastosowanych przez APS są w całości wytwarzane w Polsce. Również produkcja elementów systemu takich jak radary, zagłuszarki pasm radiowych sterujących dronami jest realizowana w Polsce. Rodzima produkcja wszystkich elementów systemu gwarantuje bezpieczeństwo dostaw i możliwość autonomicznego rozwoju dla bardzo wymagających klientów z obszarów infrastruktury krytycznej, wojska i służb mundurowych.

Bardzo ważnym produktem Firmy APS przydatnym do ochrony kluczowych zakładów i instalacji petrochemicznych są radary FIELDctrl. Radary te umożliwiają skuteczną detekcję, śledzenie i klasyfikację celów typu LSS (low-slow-small) oraz rojów uzbrojonych dronów. Radary FIELDctrl używane są również w systemach tradycyjnej ochrony perymetrycznej i nadzoru granic, gdzie służą do wykrywania celów naziemnych, umożliwiając symultaniczny monitoring przestrzeni powietrznej.

Materiały prasowe: