29.04.2024

Na Dzień Ziemi ORLEN Ochrona pomaga Ziemi

W ORLEN Ochrona od dwóch lat podejmujemy akcje z okazji Dnia Ziemi. W tym roku we współpracy z Nadleśnictwem w Łącku grupa naszych czternastu wolontariuszy, przez prawie 5 godzin wyczyściła 25 ha łąckiego lasu w okolicach Płocka, zapełniając śmieciami ponad 50 worków.

Od ponad pół wieku, kwietniowe obchody są okazją do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska. Corocznie organizuje się na całym świecie ekologiczne akcje, które mają pobudzać świadomość nt.  pogłębiających się zmian klimatycznych i kruchości ekosystemu planety. Każdego roku działania proekologiczne mają budzić w ludziach motywację do ratowania i zapobiegania dalszym zniszczeniom. „Planeta kontra tworzywa sztuczne” to tegoroczne, wiodące przesłanie, które 22 kwietnia wybrzmiewało globalnie.

Akcja Dla Ziemi, to dla nas bardzo ważna inicjatywa. Każdy z nas ma świadomość, jak ogromnym wyzwaniem dla współczesnego świata stanowią plastikowe odpady. Jak destrukcyjnie wpływają na równowagę ekologiczną  Ziemi. Wiemy, że dla ochrony przyszłych pokoleń nie możemy czekać, musimy po prostu razem działać! – powiedziała Sylwia Kuczmarska, Ambasadorka Wolontariatu w ORLEN Ochrona.