03.06.2024

ORLEN Ochrona Family Day - Święto Rodzinne pełne atrakcji

27 maja 2024 roku, w siedzibie Spółki ORLEN Ochrona, odbył się wyjątkowy dzień otwarty dla rodzin pracowników – ORLEN Ochrona Family Day. Była to okazja, aby w nieformalnej atmosferze spędzić czas z najbliższymi, a także lepiej poznać miejsce pracy swoich bliskich.

Strefa A była pełna kreatywności i zieleni. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w sadzeniu kwiatów, co nie tylko upiększyło teren, ale i miało pozytywny wpływ na środowisko. Eksperymenty naukowe z ORLEN Ochrona zachwyciły zarówno dzieci, jak i dorosłych, a malowanie worków i koszulek pozwoliło każdemu stworzyć własną, unikalną pamiątkę. Kącik fryzur i tatuaży oraz żywy obraz dodały kolorów i radości, a wspólne tworzenie dzieła artystycznego pod hasłem “co Ci w duszy gra?” pozwoliło wyrazić emocje i talent.

Strefa B przeniosła uczestników w świat przygód. Zostać detektywem ORLEN Ochrona? Nic prostszego! Tor przeszkód, podchody, szukanie skarbów, wyścig z jajkiem na łyżce i zabawa “raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy” dostarczyły mnóstwo emocji i śmiechu. Piniata okazała się być hitem, dostarczając dzieciom słodkich niespodzianek.

Strefa C zaimponowała pokazami pojazdów ochrony oraz podnośnika. Demonstracje systemów bezpieczeństwa, ratownictwa medycznego oraz specjalistycznego sprzętu i umundurowania były nie tylko fascynujące, ale i edukacyjne, z krótkimi pogadankami na temat bezpieczeństwa i pierwszej pomocy.

Strefa D to raj dla młodych konstruktorów i myślicieli. Kącik LEGO, gry planszowe i łamigłówki, a także tablica sensoryczna, stymulowały umysły i kreatywność najmłodszych.

Strefa E pozwoliła poczuć się jak prawdziwy pracownik ochrony. Przymierzenie ubioru, zapoznanie się z prezentacją sprzętu i uzbrojenia – to wszystko dało uczestnikom wgląd w codzienną pracę ochroniarzy.

Strefa F była miejscem wymiany i dzielenia się zgodnie z filozofią Zero Waste. Mobilny kącik wymiany zabawek zachęcał do recyklingu i dawał drugie życie zabawkom, które już nie cieszyły swoich pierwotnych właścicieli.

Strefa G miała wymiar społeczny i humanitarny. Akcja krwiodawstwa pod hasłem „Kropla, która łączy” przyciągnęła wielu chętnych pracowników spółki, a także zaproszonych gości GK ORLEN, którzy zdecydowali się podzielić czymś bezcennym – swoją krwią, aby pomóc potrzebującym.

Organizacja Family Day była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu działów i biur w ramach spółki ORLEN Ochrona. To właśnie ich współpraca i dedykacja pozwoliły na stworzenie tak wyjątkowego i pamiętnego wydarzenia dla rodzin pracowników. Każdy dział wnosił coś wyjątkowego do programu, od planowania atrakcji w poszczególnych strefach, po zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu uczestników. 

Wspólne wysiłki menedżerów i pracowników różnych biur odzwierciedlają ducha zespołowości i są dowodem na to, że ORLEN Ochrona to nie tylko miejsce pracy, ale także społeczność, która dba o swoich pracowników i ich rodziny. To wydarzenie nie tylko umocniło więzi rodzinne, ale również podkreśliło ważność społecznej odpowiedzialności i troski o bezpieczeństwo. Święto to na długo pozostanie w pamięci uczestników jako czas radosnego świętowania rodziny i wspólnoty.

- Organizacja takich dni jak ORLEN Ochrona Family Day ma kluczowe znaczenie dla naszej Spółki. Nie tylko wzmacniają one morale naszego zespołu, ale również pokazują nasze wartości i misję, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa. Dzięki temu, że nasi pracownicy czują się częścią większej całości, mogą z większym zaangażowaniem przyczyniać się do sukcesów naszej Spółki. Emocje, które towarzyszyły nam podczas tego dnia, były wyrazem autentycznej radości i satysfakcji. To dla mnie osobiście ogromna satysfakcja widzieć uśmiechy na twarzach naszych pracowników i ich rodzin. Jestem przekonany, że takie inicjatywy jak ORLEN Ochrona Family Day nie tylko umacniają nasz wewnętrzny zespół, ale również budują pozytywny wizerunek Spółki w oczach społeczeństwa. W tak ważnym dla Nas dniu chcieliśmy pokazać Naszym Dzieciom jak wygląda praca Rodziców od środka, jaki odpowiedzialny i trudny  zawód wykonują na co dzień, aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich zatrudnionych w GK Orlen. Dziękuję zaproszonym Gościom, pracownikom Grupy Kapitałowej ORLEN którzy nie tylko wspólnie z nami świętowali ten Dzień, ale także włączyli się do przygotowanej akcji krwiodawstwa. Wspólnie tworzymy bezpieczniejszą przyszłość dla nas wszystkich podsumowuje - Członek Zarządu ORLEN Ochrona Bogdan Wochowski