Szkolenie strzeleckie ORLEN Ochrona: Bezpieczeństwo i skuteczność w praktyce
Proch, huk wystrzałów i duża dawka adrenaliny – tak wyglądało szkolenie strzeleckie organizowane przez Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORLEN Ochrony. Pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów uczestnicy mieli okazję nie tylko nauczyć się posługiwania bronią w bezpieczny sposób, ale również rozwinęli swoje umiejętności strzeleckie. Przez dwa dni przeszkolonych zostało blisko 120 osób, a kurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Teoria i praktyka
W części teoretycznej omówiliśmy kwestie bezpieczeństwa na strzelnicy, w tym zasady obchodzenia się z bronią. Uczestnicy poznali szczegóły konstrukcji i obsługi broni – w tym jej budowę, sposoby przeładowania, rodzaje występujących zacięć i instrukcję ich usuwania, prawidłowy chwyt broni i właściwą postawę strzelecką. W części praktycznej przeprowadziliśmy kolejno trening bezstrzałowy, strzelanie bojowe i strzelanie ciągłe z wymianą magazynków. Pracowaliśmy również nad celnością naszych kursantów. − Nasze szkolenia są zaprojektowane tak, aby zapewnić uczestnikom zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności. Bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. W ORLEN Ochrona dbamy o to, aby nasze standardy bezpieczeństwa były na najwyższym poziomie. Nasze działania obejmują nie tylko szkolenia, ale również stałe monitorowanie i doskonalenie procedur bezpieczeństwa w całej Grupie ORLEN. Dzięki temu możemy zapewnić naszym pracownikom i klientom najwyższy poziom ochrony i bezpieczeństwa – powiedział Bogdan Wochowski, członek Zarządu ORLEN Ochrona.
ORLEN Ochrona dla bezpieczeństwa
Szkolenia strzeleckie to niezwykle istotny element podnoszenia standardów bezpieczeństwa. Dzięki udziałowi wykwalifikowanych instruktorów zapewniamy wysoki poziom nauczania i profesjonalne podejście do realizowanego zadania. Przekłada się to na rozwój świadomości na temat budowy i działania broni. Zdobyte umiejętności będą przydatne nie tylko na strzelnicy, ale przyczynią do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa kursantów.
Nie tylko strzelanie
Podczas szkolenia zaprezentowany został plecak ewakuacyjny. Przeprowadziliśmy wprowadzenie do najważniejszych zasad ewakuacji. Zdobyta przez uczestników wiedza w tym zakresie może okazać się kluczowa w sytuacji zagrożenia. Przybliżyliśmy zagadnienia ewakuacji doraźnej (gdy ludność cywilna jest natychmiast przemieszczana do bezpiecznych miejsc) i planowej (zgodnej z wcześniej ustalonymi planami). Omówiliśmy również trzy poziomy ewakuacji, przeprowadzane w zależności od stopnia zagrożenia: natychmiastową, zaplanowaną oraz w czasie podwyższonej gotowości.