08.04.2024

Wolontariat wiosenny w ORLEN Ochrona

Wolontariat pracowniczy to forma zaangażowania społecznego, w której pracownicy i pracodawcy wspólnie podejmują działania na rzecz potrzebujących. W Grupie ORLEN od 2019 roku rozbudowujemy program wolontariatu pracowniczego. Pracownicy mają możliwość udziału w akcjach wolontariackich zaproponowanych przez Fundację ORLEN oraz przeprowadzania działań według własnego pomysłu. 

W ramach tego programu, pracownicy ORLEN Ochrona współpracowali z płockim schroniskiem dla zwierząt. Zbiórka na rzecz zwierząt trwała od 19 lutego do 15 marca. W pięciu punktach recepcji, pracownicy zbierali nie tylko środki finansowe do przygotowanych puszek, ale także żywność i materiały pierwszej potrzeby dla bezdomnych zwierzaków. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebraną kwotę przeznaczono na zakup karmy i niezbędnych środków dla osamotnionych i porzuconych zwierzaków. To przykład, jak zaangażowanie pracowników może przynieść realne korzyści społecznościom i potrzebującym istotom.

Warto docenić inicjatywę wolontariuszek Działu Obsługi obiektów ORLEN Ochrona oraz ich współpracę z płockim schroniskiem. Dzięki takim działaniom możemy razem pomóc potrzebującym zwierzętom i wpłynąć pozytywnie na nasze otoczenie. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za realny wkład w pomoc dla bezdomnych zwierzaków płockiego schroniska.