20.05.2024

Wolontariusze ORLEN Ochrona z sercem do pomagania w Domu Pomocy Społecznej

W ramach programu wolontariatu pracowniczego, zespół ORLEN Ochrona po raz kolejny wykazał się wielkim sercem i zaangażowaniem, tym razem wspierając Dom Pomocy Społecznej (DPS) w Zakrzewie Kościelnym. Akcja, która odbyła się pod hasłem “Mam serce do pomagania”, miała na celu nie tylko wsparcie mieszkańców ośrodka, ale również przyczynienie się do poprawy estetyki i funkcjonalności przestrzeni, w której żyją na co dzień. Wolontariusze ORLEN Ochrona podjęli się zadania odmalowania aż 40 ławek oraz altany znajdującej się na terenie DPS. Prace te nie tylko odświeżyły wygląd tych elementów, ale stworzyły przyjemniejsze miejsce do odpoczynku i spotkań.

Akcja wolontariatu jest wyrazem empatii i solidarności pracowników ORLEN Ochrona z osobami potrzebującymi wsparcia. To również okazja do przełamywania stereotypów i rozwijania postaw społecznych, jak również szansa na osobisty rozwój wolontariuszy poprzez bezpośredni kontakt z mieszkańcami DPS.

Działania takie jak te, realizowane przez ORLEN Ochrona, są dowodem na to, że wspólnymi siłami można dokonać realnej zmiany i wpłynąć na poprawę jakości życia osób w potrzebie. To również przypomnienie, że każdy gest pomocy, nawet ten najmniejszy, ma ogromne znaczenie.