O Firmie

Organy i struktura spółki

Zarząd spółki

Agnieszka Okołotowicz

Prezes Zarządu

Ukończyła na Uniwersytecie Szczecińskim studia magisterskie Zarządzanie finansami w podmiotach gospodarczych, studia podyplomowe Rachunkowość oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Jest absolwentką Międzynarodowego Programu Executive Master of Business Administration prowadzonego przez Gdańską Fundację Menedżerów. Ponad 14 lat związana była z jedną z Grup Energetycznych gdzie zarządzała obszarem personalnym oraz korporacyjnym, a także odpowiadała za relacje z organizacjami związkowymi.

Jako menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem uczestniczyła w strategicznych projektach dotyczących konsolidacji źródeł wytwórczych, a także w zespołach doradczych zajmujących się fuzjami przedsiębiorstw ze szczególnym uwzględnieniem procesów uzgodnień ze stroną społeczną. Wdrażała i nadzorowała procesy związane z poprawą efektywności funkcjonowania organizacji w tym efektywności zatrudnienia i kosztów pracy. Posiada ugruntowaną wiedzę z zakresu zasad funkcjonowania podmiotów wchodzących w skład grup kapitałowych, spółek oraz zasad zarządzania mieniem państwowym.

Wiedza praktyczna poparta licznymi certyfikatami wydanymi przez instytucje takie jak BPI Polska sp. z o.o. - Skuteczne wdrażanie zmian w Organizacji, PEP®worldwide Poland - PEP the Personal Efficiency Program, Harvard Business Review - ICAN Business Advisor Przywództwo, APMG International- Prince2 Foundation Certificate in Project Management, Akademia Valuetank- Praktyka Zarządzania Projektami w oparciu o wiodące standardy, Value Tank – Budowanie strategii, ICAN Institute - Elite Leadership Program 2021/2022.

Agnieszka Okołotowicz pełni funkcję Prezesa Zarządu ORLEN Ochrona Sp. z o.o. od grudnia 2019 roku, sprawując bezpośredni nadzór nad zintegrowanymi systemami zarządzania, obszarem personalnym, finansowym,  korporacyjnym, BHP, kontroli wewnętrznej.

Rafał Przybylski

Członek Zarządu

Stanowisko Członka Zarządu ORLEN Ochrona Sp. z o.o. zajmuje od 2020 roku. Absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej, Collegium Humanum akredytowany przez Apsley Business School-London – Executive MBA oraz Doctor of Business Administration - Zarządzanie bezpieczeństwem.

Do 2020 roku przed dołączeniem do Zarządu ORLEN Ochrona Sp. z o.o. pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Obszaru Bezpieczeństwa ANWIL S.A., a doświadczenie zdobywał zarządzając komórkami organów Państwowych. Twórca i opiekun projektów związanych z techniką operacyjną i cyberbezpieczeństwem w aspekcie różnorodnych mechanizmów finansowych UE, NMF, FBW. Prelegent oraz uczestnik szkoleń w kraju i zagranicą, w tym szkoleń FBI, Europol, w Izraelu, USA i krajach UE. Ekspert merytoryczny programu UE Partnerstwo Wschodnie i przy NCBR. Posiada poświadczenia bezpieczeństwa w Polsce, NATO oraz UE. Członek Stowarzyszenia Instytut Informatyki Śledczej. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie techniki audiowizualnej, operacyjnej i kryminalistyki poparte wieloma sukcesami, za co był wielokrotnie nagradzany i odznaczany.

Rafał Przybylski pełni funkcję Członka Zarządu ORLEN Ochrona Sp. z o.o. sprawując bezpośredni nadzór nad działalnością detektywistyczną, bezpieczeństwem, obszarem techniki, IT, oddziałem w Republice Czeskiej oraz Spółką ORLEN Apsauga na Litwie.

Krzysztof Grochocki

Członek Zarządu

Jest absolwentem Collegium Humanum Szkoły Głównej Menadżerskiej w Warszawie - Security Management - Zarządzanie bezpieczeństwem oraz Executive Master of Business Administration, Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami w Warszawie - Ekonomia oraz Zarządzenie Bezpieczeństwem Osób i Mienia.

Posiada 35 lat doświadczenia menadżerskiego w branży ochrony osób i mienia, oparte na kierowaniu całymi organizacjami jak również w kierowaniu i współtworzeniu rozwiązań szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przed dołączeniem do Zarządu ORLEN Ochrona sp. z o.o. budował od podstaw spółkę ENERGA OCHRONA sp. z o.o. gdzie w latach 2017-2020 roku pełnił funkcję Prezesa Zarządu. W latach 2009 - 2017 zajmował stanowisko Prezesa Zarządu w jednej z ogólnopolskich Agencji Ochrony Osób i Mienia. Działał społecznie na rzecz poprawy  bezpieczeństwa na obiektach sportowych w kraju, za co został odznaczony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki „Brązową Odznaką za Zasługi dla Sportu”.

Był odpowiedzialny za bezpieczeństwo na wielu międzynarodowych, krajowych imprezach masowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w szkoleniu Pracowników Ochrony oraz Kierowników ds. bezpieczeństwa, jest Certyfikowanym audytorem UEFA w zakresie wyszkolenia służb porządkowych, zabezpieczających wydarzenia sportowe oraz Konsultantem bezpieczeństwa na krajowych i zagranicznych imprezach masowych. Instruktor strzelectwa sportowego, w latach 2017 - 2023 pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej w jednym z Kół Łowieckich.

Krzysztof Grochocki pełni funkcję Członka Zarządu ORLEN Ochrona sp. z o.o. od stycznia 2022 roku, sprawując nadzór nad obszarem Biura Ochrony, natomiast od sierpnia 2023 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu PGNiG Serwis Sp. z o.o.